Soutěž EY Cyber Security Trophy zná svého vítěze, stal se jím student z brněnského VUT

Praha, 1. prosince 2022 – Poslední dva roky zásadně ovlivnily pohled firem na kybernetickou bezpečnost a ochranu citlivých dat před jejich ztrátou nebo krádeží. Společnost EY hledala ty nejlepší odborníky a talenty na kybernetickou bezpečnost z České republiky a Slovenska v rámci třetího ročníku soutěže EY Cyber Security Trophy (EY ESO). Absolutním vítězem se stal Willi Lazarov, student informační bezpečnosti z Brna.
Cílem soutěže je ocenit společnosti, odborníky a budoucí talenty působící v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti a etického hackingu. Letos se poprvé soutěž rozšířila ze Slovenska také do České republiky.

„Tématu kybernetické bezpečnosti se věnujeme dlouhodobě a naše zkušenosti a data ukazují, že hrozba kybernetických útoků se týká jak slovenských, tak i českých firem. Mnohým ztrátám dat z podnikových IT databází by se dalo předejít, kdyby společnosti zařadily kybernetickou bezpečnost mezi své priority. Díky naší soutěži jim nabízíme možnost přesvědčit se, že tak mohou učinit ve spolupráci s nejlepšími IT specialisty na našem trhu,“ řekl Peter Borák, předseda poroty soutěže EY Cyber Security Trophy a partner poradenské společnosti EY pro kybernetickou bezpečnost na Slovensku.

Hlavní cenu EY ESO získal Willi Lazarov, student magisterského oboru Informační bezpečnost na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Porotu přesvědčil nejen svými znalostmi, ale také praktickými zkušenostmi v oblasti kybernetické bezpečnosti.

„I přesto, že se v ČR bezpečnosti věnuje hodně lidí, není moc možností si zasoutěžit a zviditelnit se. Proto jsem moc rád za soutěž EY ESO, do které jsem šel na 100 % a pracoval o víkendech i svátcích. Obrovskou radost mi mimo jiné udělala možnost účasti na jedné z prestižních konferencích, díky které potkám zajímavé lidi a získám zase o něco větší rozhled,“ říká Willi Lazarov. Jako celkový vítěz soutěže se zúčastní prestižní celosvětové konference o kybernetické bezpečnosti v doprovodu odborníka společnosti EY.

Ocenění získali i další IT specialisté

Kromě hlavní ceny porota rozdělila ceny ve čtyřech kategoriích:

  • Ocenění EY ESO Chief Information Security Officer získala Irena Poncarová a stala se Manažerkou informační bezpečnosti roku 2022.
  • V oblasti celkového přístupu k etickému hackingu, počítačovým a síťovým dovednostem zvítězil Adam Žilla v kategorii EY ESO DNA Born Ethical Hacker. V tomto případě odborná porota hodnotila inovativní projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti.
  • V kategorii EY ESO Cyber Space Innovation zvítězila společnost Ahead-itec, s.r.o. pod značkou Talsec, přičemž porota hodnotila inovativní projekt v oblasti kybernetické bezpečnosti jejich produktu AppiCrypt(r).
  • Titul EY ESO Future Promise udělila společnost EY celkovému vítězi Willimu Lazarovi, který zároveň získá možnost strávit čas s odborníky EY v oddělení kybernetické bezpečnosti v rámci odborné stáže. Tato kategorie oceňuje mladé talenty s velkým potenciálem, kteří se věnují kybernetické bezpečnosti.


V letošním ročníku jsme byli s kolegy překvapeni množstvím inspirativních příběhů mladých talentovaných lidí i zkušených profesionálů. Příběh a zkušenosti Williama Lazarova z oboru kybernetické bezpečnosti jsou vzhledem k jeho věku opravdu obdivuhodné. Těší mě, že Williama můžeme skrze tuto soutěž a cenu podpořit na jeho cestě v kariéře odborníka kybernetické bezpečnosti
, řekl Jan Pich, manager EY.

 

O vítězích rozhodla odborná porota složená z profesionálů v oblasti IT:

  • Peter Borák, předseda poroty a partner pro poradenství v oblasti kybernetické bezpečnosti ve společnosti EY na Slovensku,
  • Martin Orem, vítěz prvního ročníku soutěže, který pracuje ve společnosti Binary House,
  • Jan Pich, Cyber Security Manager oddělení technologického consultingu a IT, EY Česká republika.

Kontakt

Zakladatel a organizátor soutěže

Ernst & Young, s.r.o.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praha 1 – Nové Město

IČO: 26705338
DIČ: CZ26705338

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, sp. zn.

C 108716, ID datové schránky: H8e4h2m

eyeso@cz.ey.com

EY Česká republika
EY Consulting (ENG)
EY Cybersecurity (ENG)

Juraj Richter
Manager, Advisory
juraj.richter@sk.ey.com
+421 910 820 827

Jan Pich
Manager, Technology Consulting
jan.pich@cz.ey.com
+420 720 733 210

Mediální partneři

Označení EY se vztahuje na globální organizaci společností, jejíž řídící společností je britská Ernst & Young Global Limited.
Každá členská společnost je samostatným právním subjektem. Společnost Ernst & Young Global Limited neposkytuje služby přímo klientům.

Informace o souborech cookie